Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інструменти Fender такі, як Telecaster®, Stratocaster®, Precision Bass® і Jazz Bass®, добре відомі у всьому світі як гітари і баси, які не тільки змінили обличчя сучасної музики, а й до цього часу цінуються сучасними музикантами і колекціонерами.
Багата історія Fender почалася в 40-х роках ХХ століття, коли винахідник з Каліфорнії Лео Фендер (Leo Fender) усвідомив, що може поліпшити звучання інструментів з порожнистою декою шляхом створення інноваційної та в той же час простої гітари з цільним корпусом. Крім того, він зрозумів, що може спростити процес їх створення.
У 1951 він представив прототип інструменту з цільним корпусом, якому судилося прославитися під назвою Telecaster. Fender Telecaster був першим інструментом з цільним корпусом в світі, який був запущений в масове виробництво.
У цьому ж році Лео Фендер представив світу ще одну інновацію – бас-гітару Precision Bass. Створений за принципом Telecaster, перший в світі бас мав лади і дозволяв грати з точністю (precision – (з англ.) точність), якої було важко домогтися при грі на контрабасі – єдиному струнному інструменті в популярній музиці того часу, що дозволяв грати в басовому регістрі. Крім цього, Fender Precision Bass можна було підключити до підсилювача, зробивши його звучання досить гучним, звільняючи басистів від громіздких і тихих акустичних інструментів.
Наступним кроком був Stratocaster, випущений в 1954 році. Цей інструмент увібрав у себе всі зауваження та побажання професійних музикантів, працівників фабрики Fender і самого Лео Фендера. Доданий третій звукознімач надавав музикантам більший вибір тембрів, а корпус із вирізами під лікоть і живіт та спрощеним доступом до верхніх ладів, робив гру на Stratocaster максимально комфортною.
Але найважливішою в Stratocaster була поява системи тремоло, яка дозволяла видобувати з гітари звуки стіл-гітари, популярні серед виконавців кантрі того часу.
Протягом наступного десятиліття Лео Фендер залишався основною творчою та надихаючою силою в компанії. Завдяки його таланту винахідника світ побачили такі класичні інструменти, як Jazz Bass, Jaguar і Jazzmaster та підсилювач Twin Reverb.
У 1965 році через поганий стан здоров'я Лео Фендер був вимушений продати Fender компанії CBS. Fender Musical Instruments пережила величезне зростання протягом наступних 20 років, але поступово стала очевидною нестача зацікавленості та реального розуміння музики та музикантів у CBS.
Для того, щоб у Fender відкрилося друге дихання, компанія CBS у 1981 році найняла новий менеджмент. Вільям Шульц (William Schultz) став президентом компанії, а Вільям Менделло (William Mendello) – його помічником. Їхній 5-річний бізнес-план був сфокусований на збільшенні ринкової частки Fender за рахунок значного поліпшення якості інструментів і приділення належної уваги дослідженням і розробкам нових продуктів.
Коли у 80-х компанія CBS почала втрачати свій бізнес у сфері виробництва, група співробітників та інвесторів, яких очолив Вільям Шульц, викупила Fender в 1985 році. Ця угода повернула ім'я Fender до рук невеликої групи відданих своїй справі людей в області створення найкращих у світі гітар і підсилювачів. Нову компанію під назвою Fender Musical Instruments Corporation (FMIC) довелося починати з нуля – за умовами угоди у власність нових власників не перейшло ніяких виробничих потужностей. Інтелектуальна власність і залишки незакінчених інструментів і комплектуючих – все, що дісталося FMIC. За підтримки групи лояльних співробітників, дилерів і постачальників (деякі з яких були з компанією з самого її заснування) Вільям Шульц і його колеги почали відновлювати Американську Легенду.
Спочатку планувалося виготовляти гітари на сторонніх фабриках, але рух в сторону високої якості та контролю призвів до відкриття в 1985 році американської фабрики в Каліфорнії. Слідом за нею в 1987 році відкрилася фабрика в Енсенаді, Мексика. Крім цього в тому ж 1987 році на базі фабрики в Короні було відкрито підрозділ Fender Custom Shop. Метою цього підрозділу було створення інструментів мрії для професійних музикантів і гітарних ентузіастів. У компанії Fender завжди розуміли важливість політики відкритих дверей для професійних музикантів, приймаючи їх заявки на створення інструментів зі специфічними особливостями. Відтоді Fender Custom Shop відомий у всьому світі як законодавець якості та майстерності виготовлення інструментів ручної збірки.
Сьогодні компанія FMIC об'єднала під своїм крилом такі бренди, як Fender®, Squier®, Guild®, Gretsch®, Jackson®, Charvel®, EVH®, SWR® і Groove Tubes®. Крім цього, компанія займається випуском професійного аудіо-обладнання під брендом Fender і широкої лінійки аксесуарів.